Uudised

Mis on metsa väärtused

29.01.2018

Metsa väärtusi on inimesed püüdnud süsteemselt kirjeldada mitmeti. Eriti on keskendutud sellele pärast 1980. aastaid, kui ÜRO juurde moodustatud maailma keskkonna- ja arengukomisjon tuli välja oma aruandega „Meie ühine tulevik”* (1987). Sellega jõudis päevakorrale jätkusuutlikkuse mõiste ehk, kui lihtsustatult öelda, küsimused elamisest nii, et elamisväärne maailm püsiks ja oleks olemas ka järgmistel põlvkondadel. Niisugune jätkusuutlikkus on suuresti seotud loodusvarade kasutamisega.

Loe edasi »

Erakordselt soojad talved võivad mõjutada tuhandeid rahakotte.

26.01.2018

Metsa ja puiduga seotud töökohtade arvu esitatakse Eestis tavaliselt valdkondade kaupa. Eristatud on metsamajandus, puidutööstus esmatöötlemise ulatuses ning paberi- ja paberitoodete tööstus. Sageli lisatakse andmetele puitu kasutav mööblitööstus ja arvestatud on ka kaudselt hõivatuid, mis tähendab kogu vahe- ja lõpptarbimist.

Loe edasi »

Eesti metsades kuulutati välja erakorraline olukord

11.01.2018

Seoses erakordselt suure sademete hulgaga kuulutasid Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit ning Eesti Erametsaliit Eesti metsades välja eriolukorra, kuna tänastes märgades oludes metsatööde tegemine ei ole looduskeskkonna suhtes vastutustundlik ja läheb vastuollu metsanduse hea tavaga.

Loe edasi »

Eesti metsadesse istutati tänavu 30 miljonit puud *

24.11.2017

Era- ja riigimetsa pandi tänavu kasvama kokku 30 miljonit metsataime, peamiselt istutati mändi, kuuske ja kaske. Peamine istutushooaeg on Eestis harjumuspäraselt kevadeti, kuid hoogu kogub ka sügisene istutus. Pikem hooaeg võimaldab planeerida istutamistöid paremini ja ka rohkem taimi mulda panna. Tänavu istutati pea 10 miljonit taime enam kui viis aastat tagasi.

Loe edasi »

Biomajandus edeneb vaid riigi, erasektori ja teadusasutuste koostöös

14.11.2017

Biomajanduse arendamine aitab tulla toime loodusressursside ammendumise, kliimamuutuste ja inimtegevuse survega keskkonnale. Eesti vajab biomajanduse arendamisel mitme ministeeriumi, erinevate ettevõtlussektorite ja ülikoolide koostööd, kirjutab Postimehe arvamusküljel Eesti Maaülikooli teadusprorektor Ülle Jaakma.

Loe edasi »

Kahekordse puitmaja süütamine tõestas selle vastupidavust

13.11.2017

Novembri alguses sai näha Eestis esmakordset ja ka maailma mastaabis haruldast tuleohutuse katset. Väike-Maarja lähedal asuval Päästekooli harjutusväljakul süüdati sadade pealtvaatajate silme all kahekordne hoone, et katsetada selle uudsete konstruktsioonide vastupanuvõimet tulekahjus.

Loe edasi »

Luua Metsanduskooli direktor saab Balti Ühtsuse medali

09.11.2017

Balti assamblee autasustab Luua Metsanduskooli direktorit Haana Zuba-Reinsalu Balti Ühtsuse medaliga silmapaistva tegevuse eest Balti riikide koostöö edendamisel. Zuba-Reinsalu puhul tõsteti esile tema tegevust Balti metsanduskoolise kutsealavõistluste korraldajana. Balti Ühtsuse medali pälvisid ka dokumentaalfilmi „Balti Ülikooli lugu” režissöör, ajakirjanik Helga Merits ning XII ja XV Baltimaade üliõpilaste laulu- ja tantsupeo Gaudeamus kunstiline juht ja peadirigent Alo Ritsing.

Loe edasi »

Eesti forvarderioperaator maailmameistrivõistlustel kümne parema hulgas

18.06.2017

Möödaläinud nädalal peeti Rootsis ElmiaWood 2017 metsandusmessi raames juba kuuendad forvarderioperaatorite maailmameistrivõistlused (Forwarder World Cup 2017). Eesti värvides osalesid Leho Rüütmaa ja Jüri Uustalu ettevõttest Aarman Puit OÜ. Leho hõivas koha esikümnes ajaga 8.23 (9. koht). Jüri tulemuseks oli 10.18, mis andis koha teises kümnes.

Loe edasi »

Kontakt

Galeriid Vaata kõiki