Kevadkarikas

Raievõistluste hooaeg avatakse Maamessil

Tartu Näituste kandis oranžides kaitseriietes mehi kohates ja saemüra kuuldes võib olla kindel – kevad on käes ja koos kevadega tuuakse kapist välja ka kõige vingemad saed. On aeg valmis panna kaasaelamiseks innustav hääl ja plaksutamiseks käed soojaks võimelda. Sel aastal on Kevadkarikal ka ümargusem sünnipäev, nimelt juba 22 aastat on seda võistlust peetud ja parimaid selgitatud.  

Kevadkarikas on raievõistluste sarja võistlustest kõige mahukam, pikem ja põnevam. Ühe vaieldamatult kõige põnevama uuendusena Tartu Näituste platsil langetatakse sel aastal 12 meetriseid palke - maste, mis annab pealtvaatajale selgelt aimu puu langetamiseks vajalikust täpsusest ja puu maapinnale kukkumise jõust. Kõigil pealtvaatajatel on võimalik mütsatusi lähedalt jälgida ja oma taldu vastu maad surudes ka tunda. Kui pealtvaatajatele on see ala põnev ja hästi jälgitav, siis võistlejatele enestelegi pakub see kordades suuremat pinget, kui senini kasutatud laserlõikuse meetod.

Võistlejad teevad läbi ka võistkondliku teatevõistluse, mis pealtvaatajatele põnev ning kus arvesse läheb kõigi meeskonnaliikmete kiirus, vastupidavus ja täpsus. Eelmisel aastal uue alana programmi toodud sprindivõistlus võitis samuti nii pealtvaatajate kui võistlejate poolehoiu. Kes eelmine aasta kohal ei käinud või videot ei näinud, siis selgituseks, et sprindivõistuluse põhimõte on selline, kus iga võistleja teeb järjest ilma puhkepausideta läbi raievõistluse platsi alad. Huvitavaks teeb võistluse asjaolu, et see kõik toimub paaris, see lisab pinget nii võistlejatele kui pealtvaatajatele.

Lisaks tavapärastele raievõistlustele pakub Kevadkarikas sel aastal vaatamiseks ka võsasaagide võistlust. Noorendiku hooldus on muutumas meie metsades järjest olulisemaks, seetõttu otsustati ka seda võistlust messipublikule näidata. Osalema on oodatud kõik, kes tunnevad end võsasaega nagu kala vees ja tahavad oma oskused ja närvi proovile panna!

Xtreem Cup 2017 raames pakuvad konkurentsi ka rahvusvahelised tegijad Lätist, Leedust, Soomest, Valgevenest. Osalemiseks käivad läbirääkimised veel Belgia, Rootsi ja Austria võistkondadega.

Kutsehariduse edendamine ja kutseõppe propageerimine on neil võistlustel alati olulisel kohal. Lisaks kindlasti ka ohutud töövõtted ja pratilised teadmised. Seetõttu tehakse sel aastal lisaks Luua Metsanduskoolile võistluste organiseerimisel koostööd ka SA INNOVEga.

Xtreem Cup 2017 premiumsponsoriks on STIHL, kuldsponsorid RMK, Husqvarna, Stora Enso ja Swedbank.

Kontakt

Galeriid Vaata kõiki